Postronna - "Poznanie tradycji wicia wieńca dożynkowego - warsztaty międzypokoleniowe"

Za nami pierwsze działania mieszkańców ????
1 sierpnia wystartowały międzypokoleniowe warsztaty, podczas których mieszkańcy Postronnej będą utrwalać wiedzę o zbożach i ziołach ????????
Warsztaty będą odbywać się codziennie od 1 do 12 sierpnia.
Projekt pn. "Poznanie tradycji wicia wieńca dożynkowego - warsztaty międzypokoleniowe" realizuje Koło Gospodyń Wiejskich w Postronnej

Kilka słów o inicjatywie  ????????????????????

W ramach inicjatywy "Poznanie tradycji wicia wieńca dożynkowego - warsztaty międzypokoleniowe” mieszkańcy wspólnie zbierali materiał roślinny, który został wykorzystany podczas warsztatów. Przeprowadzone zostały międzypokoleniowe warsztaty z wicia wieńca dożynkowego oraz warsztaty ziołowo-kwietne, podczas których uczestnicy poznali zioła i kwiaty, utrwalili sobie ich wygląd oraz nauczyli się rozpoznawać i nazwać poszczególne zioła i kwiaty wplatane do wieńca.

Powstałe prace zostały zaprezentowane podczas sierpniowych dożynek gminnych i dożynek sołeckich. Na dożynkach sołeckich gościnnie wystąpił ludowy zespół Powiślanie, który zapraszał uczestników do wspólnego biesiadowania, i przyśpiewania.

Kwiaty i zioła poznane na warsztatach zdobią wnętrze świetlicy wiejskie w formie eko-obrazów. W ramach inicjatywy została również zespawana - od podstaw - konstrukcja wieńca.

Proces powstawania tradycyjnego wieńca dożynkowego oraz jego prezentacja został zarejestrowany w formie filmu.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Mobilna Kultura/MGOKiS w Koprzywnicy. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu NCK Dom Kultury+ Edycja 2023

Realizacja projektu

Utworzono dnia 04.08.2023, 19:57